Biz Kimiz ?

Biz Kimiz ?


Yüksek Mimar Metin Tunçel tarafından 1991 yılında Tunç Yapı olarak kurulan firmamız, faaliyetine 2011 yılından itibaren M.T.N. Mimarlık Ltd. Şti. olarak devam etmektedir.

 

1991 yılından bu yana Bursa ilinde hizmet vermekte olan şirketimiz yılların deneyimini günümüzün ihtiyaçları ve yenilikleri ile birleştirerek; toplu konut, sanayi yapıları, alışveriş merkezi, ticaret merkezi, sosyal tesis projeleri gibi birçok alanda mimarlık ve mühendislik hizmetleri vermiş, çok sayıda projeyi tamamlamış deneyimli bir kuruluş olup projelendirme, tasarım, taahhüt ve danışmanlık faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Müşterilerinin ihtiyaçlarının en doğru şekilde belirlenmesi ve bu doğrultuda projelendirilmesini, kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimseyerek işveren isteklerine işin başından sonuna kadar her aşamada, istenilenden daha iyi kalitede, daha ekonomik, daha hızlı bir şekilde yanıt vermeyi prensip edinmiştir.

 

ÖZGEÇMİŞ: Y.Mimar Metin TUNÇEL

1964 Yılında Bursa Mustafakemalpaşa’da doğdu.  Arifiye öğretmen lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi.İ.T.Ü. Yabancı diller Okulunda 1yıl İngilizce yabancı dil eğitimi aldı. Daha sonra İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, Mimarlık Ana Bilim Dalı, Bina Bilgisi programında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Milli Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak Dairesinde yedek subay olarak askerliğini yaptı. 2009-2014 yılları arasında Bursa Nilüfer Belediyesinde, belediye meclis üyesi olarak görev aldı. Bu sürede imar ve planlama komisyonuna başkanlık etti. Tunç Yapı ve M.T.N. Mimarlık şirketini  kurdu. Birçok  sivil toplum örgütünde çeşitli görevler aldı. 1991 yılından beri Bursa’da (proje taahhüt alanında ) serbest mimarlık yapmakta.